Anasayfa » Telegram’dan kripto para desteği

Bu gönderiyi paylaş

blockchain / Kripto Para

Telegram’dan kripto para desteği

Mesajlaşma uygulamalarından olan Telegram mesajlaşma dışında bir özelliği daha kullanıcılarına sunuyor. Telegram, artık kullanıcılarının tek bir mesajla Toncoin (TON) ismi verilen kripto para birimini göndermesine olanak tanıyacak.

TON (The Open Network) tarafından yapılan açıklamalarla duyurulan bu desteği ücretsiz olacağı belirtilirken şu ifadeler kullanıldı: “Herhangi bir Telegram kullanıcısına işlem ücreti ödemeden Toncoin göndermenizi sağlayan bu hizmet, artık uzun cüzdan adresleri girmenizi ve onay beklemenizi gerektirmeyecek”

Toncoin platformu, 486.000’den fazla cüzdanla şimdiye kadar 52 milyondan fazla işlem gerçekleştird.

TON, Twitter üzerinden yaptığı duyuruda kripto entegrasyonunun nasıl kullanılacağı ile ilgili de bir video paylaştı. Destek, bir cüzdan botu yardımıyla kullanılabiliyor. Uygulamanın arama kısmına ‘@wallet’ yazıp aratmanız ve çıkan bota tıklamanız gerekiyor. Bunun ardından da açılan ekranda ‘Eklere bot ekle’ olarak gözüken kısma basmanız ve onay vermeniz gerekiyor. Böylece cüzdanınız aktif hâle geliyor ve diğer kullanıcılarla konuşmalarınız esnasında ekranın alt kısmında yer alan ‘ataç’ simgenize tıklayıp cüzdanınıza erişim sağlayabiliyor, kripto para gönderebiliyorsunuz.

Kullanıcılar Toncoin ile Bitcoin (BTC) de satın alabilecekler.

 

Bu gönderiyi paylaş

Araç çubuğuna atla