Anasayfa » 1.5 saatte temel ispanyolca öğrenmek isteyenler için

Bu gönderiyi paylaş

Genel

1.5 saatte temel ispanyolca öğrenmek isteyenler için

Bu linke tıklayarak, udemy’de hazırlanan yeni başlayanlar için temel ispanyolca kursunu görebilirsiniz.

İspanyolca öğrenmek için ;

1-İspanyolca kursunun ne kadar kısa zamanda ne kadar iyi ispanyolca öğrettiğine odaklanın. Buraya kısıtlı zamanınızı en etkin şekilde kullanmak için geliyorsunuz.  Sizin için kriter, toplam ders saatinin uzunluğu olmasın.

2- Kursun ön izlemesinden; kursun tanıtımını ve ücretsiz dersleri izleyin. Sizin için uygun olanın hangisi olduğuna bu dersleri izledikten sonra karar verin.

3- Kursun güncel olup olmadığını kontrol edin.

4- Kursu veren kişinin kursu alanlarla etkileşiminin olup olmadığına bakın.

5- Kursu veren kişinin ispanyolca konusunda yetkinliğini kontrol edin.

6- Kısaca “Yeni Başlayanlar için 2 Dakika Temel İspanyolca” kursunu seçin.

Neden ispanyolca öğrenmeliyim ?

Dünya üzerinde yaklaşık 500 milyon kişi ispanyolca konuşuyor,

Dünya üzerinde 20 ülkenin resmi dili ispanyolca,

Dünya üzerinde en çok konuşulan ikinci dil ispanyolca,

Uluslararası iletişimde en çok kullanılan ikinci dil ispanyolca,

İnternet üzerinde en fazla kullanılan üçüncü dil ispanyolca

Radyoda dinlediğiniz parçalar ispanyolca, dizilerde ve filmlerde duyduğunuz dil ispanyolca, sevdiğiniz sanatçı ispanyolca konuşuyor.

Netflix’de en sevdiğiniz diziler ispanyolca : La casa de papel, Elite, Narcos….

Gerçekten saymakla bitmez, ispanyolca aslında yaşamımızın tam içerisinde bulunuyor.

Sizlerde ispanyolca’nın geleceğin dili olacağını fark etmişsiniz ki udemy de kurs arıyorsunuz.

Neden bu ispanyolca kursunu seçmelisiniz ?

Türkiye’nin ilk ve tek ispanyolca eğitim sitesi ispanyol’u, 2003 yılında kurdum. Tam 19 senedir ispanyol üzerinden ülkemizdeki ispanyolca öğrenimine katkı sağlıyorum. Bu siteyi 2016 yılından bu güne kadar yaklaşık 1 milyon kişi ziyaret etti.  Google’da ispanyolca yazdığınızda ilk sayfada (reklamları geçince) ispanyol’u göreceksiniz. 2010-2011 yılları arasında Meksika’da ziyaretçi araştırmacı olarak görev yaptım.  Burada latin kültürüyle tanıştım. Latinlerin ispanyolcayı nasıl kullandığını gördüm. 2013 yılında Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca kitabını yayımladım. Bu kitap şu güne kadar 3 baskı yaptı. Dördüncü baskı 2022 yazında geliyor. Bu kitabın muhteşem bir yardımcı kaynağı var :  “ispanyolsozluk“.  Bu sözlük  “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabı içindeki tüm kelimeleri barındırıyor. 2015-2016 yılları arasında İspanya’da Carlos III Üniversitesinde ziyaretçi araştırmacı olarak görev yaptım. İspanya’da ispanyolların kültürlerini öğrenmeye çalıştım. Şüphesiz, ispanyolcayı nasıl konuştuklarına odaklandım.

Bu kurs içerisinde: kısa dersler göreceksiniz. Ders süresini ortalama 2 dakikayı geçmeyecek şekilde ayarlamaya çalıştım. Göreceğiniz derslerde işin özünden kopmamaya gereksiz ayrıntılara girmemeye çalıştım. Son olarak sizlere ispanyolcanın temelini öğretmeye odaklandım.

Toplamda 1.5 saatlik video içeriği var.  Bu tercihinizi etkilemesin aksine ne kadar kısa sürede işin özünü öğreneceğinizi düşünün.

Bazı derslerde “Yeni Başlayanlar için Temel İspanyolca” kitabından bölümlere doğrudan ulaşabileceksiniz. Büyük fırsat !

İnternette çeşitli alıştırmaların olduğu web sitelerini bu kurs sayesinde keşfedeceksiniz. Alıştırmaları çözdükçe bu işin keyfine varacaksınız.

Burada A-1 seviyesinde Temel ispanyolca öğreneceksiniz. Gördüğünüz gibi “Sizlere ispanyolcayı öğreteceğim” diyerek iddialı cümleler kurmuyorum. İddialı olduğum tek konu Temel ispanyolcayı öğretmek.

Bu gönderiyi paylaş

Araç çubuğuna atla