AnaSayfa / Forumlar

Forumlar

Ana sayfa Forumlar Genel Dolar Ne Kadar olur ? Pazartesi $=4 TL'ye Doğru

Bu konu 3 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Orhan Göktuğ tarafından 3 yıl 3 ay önce tarihinde güncellendi.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #214

  Cüneyt Akman
  Yönetici

  5’e doğru gideceğini sanmam. Giderse de zaten bir cins kıyamet kopar. Fakat Pazartesi 4’e doğru bir hareketlenme başlayacak sanırım. TCMB de bunun önünü kesmek için 2-3 koldan her tür likidite sıkıştırması yoluna, hatta belki uzun zamandır ilk defa döviz satışına gidebilir. Ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti, yani TCMB’nin fiili faiz oranı da %11’i çok yaklaşacak. Aslında S&P’s aynı gece görünüm düşürmese Fitch’in etkisi pek olmazdı; şimdi biraz daha şiddetli olacak. ABD’den de hoş olmayan etkilerle de şiddetlenecek o etki. Yine de önlenebilir şiddette ve 5 filan da olmaz N.Ş.A. Gelgelelim memleket normal şartlar altında değil o da ayrı.

  #215

  ndemiroz
  Yönetici

  Ağanın eli tutulmaz artık desene

  #230

  Cüneyt Akman
  Yönetici

  Bu döviz tahminleri kadar çok kısa vadede insanı ters köşeye yatıranı yoktur. Onun için prensip itibariyle çok kısa vadeli döviz tahmini yapmam. Gelgelelim forumun açılışı aşkına ilkemizi çiğnedik ve işte sonuç. Şimdi TCMB’nin piyasada ne yaptığını henüz bilmiyorum ama Dolar 3,80 sınırında %1,5 kadar geriledi. Üstelik Dolar endeksinde bir gerilemede yok. Muhtemelen esaslı bir müdahale bir yerlerde oluyor. Bu durum Fitch endişesi toğunlaşmadan önce indiği 3,73’e döner mi göreceğiz. Doğrusu biraz şüpheliyim.

  #350

  Orhan Göktuğ
  Katılımcı

  MB’nin Swap ihalelerinde 300-500m. USD’den, 1b. USD seviyesine çıkmasını burada gözden kaçırmamalıyız. Bu ve global etkiden dolayı değer kaybeden USD’nin bu hareketi kalıcı olur mu? “Bence” Hayır.. Swap mekanizması şu anda doğası gereği bir döngü içerisinde hareket ediyor, bu döngü kırıldığında ne olacak? Kamu kurum ve kuruluşlarının döviz talepleri olduğunda ne yapacağız? Kısa deparlara değil uzun depara ihtiyacımız var ama ciğerler bitmiş 🙂

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.